Ana İçeriğe Atla

TD Forum

Administrator
Son Düzenleme: 20-04-2023, 02:13 PM, Düzenleyen: BgrNoyan.
Yeni bir ekran kartı satın aldığınızda yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Bilgisayarınızın güç kaynağının yeterli olduğundan emin olun. Yeni ekran kartınızın gereksinimlerini kontrol edin ve güç kaynağıanızın bunları karşılayıp karşılamadığını doğrulayın.

  2. Eski ekran kartınızı çıkarın. Bunu yaparken, bilgisayarınızın güç kaynağından fişi çıkarın ve kendinizi elektrostatik deşarja karşı koruyun.

  3. Yeni ekran kartınızı takın. Genellikle, ekran kartı anakartınızdaki PCI Express yuvasına takılır. Ekran kartınızın tam olarak takılıp takılmadığını kontrol edin ve gerekirse vidaları sıkın. 

  4. Bilgisayarınızı açın. Bilgisayarınızın BIOS ayarlarını kontrol edin ve yeni ekran kartınızı algıladığından emin olun. Daha sonra, bilgisayarınızı normal şekilde açın.

  5. Eski ekran kartınızın sürücüsünü Display Driver Uninstaller (DDU)  programı ile tamamen PC'den kaldırın.

  6. Yeni ekran kartı sürücülerinizi yükleyin. Yeni ekran kartınızın verilen sürücü CD'sini veya internet üzerinden indirilebilir sürücülerini yükleyin. Bu, yeni ekran kartınızın tüm özelliklerini kullanabilmenizi sağlayacaktır.

  7. Ekran ayarlarınızı ayarlayın. Yeni ekran kartınızın özelliklerine göre, ekran ayarlarınızı ayarlamak için ekran kartı kontrol panelini kullanabilirsiniz. Bu, en iyi görüntü kalitesini ve performansı elde etmenize yardımcı olacaktır.
Cevapla
1 Ziyaretçi
Task